Regeneracja Rothenberger 12V NiCd/NiMh
Marka regenerowanego akumulatora: Rothenberger
Napięcie: 12V
Liczba ogniw: 10
Typ ogniw: NiCd/NiMh
Marka ogniw: Lishen/Panasonic
Gwarancja: 12 miesięcy/24 miesiące
Regeneracja akumulatorów Rothenberger oznaczeniach
ROMAX 1.5019
Alternatywą dla zakupu nowego akumulatora jest regeneracja tego, który już posiadamy. Regeneracja akumulatorów to zabieg coraz bardziej powszechny, pozwala bowiem zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą zazwyczaj trzeba wydać na nowy akumulator.
Zregeneruj akumulator, a nie pożałujesz
Zaoszczędzenie środków finansowych to nie jedyna korzyść płynąca z regeneracji. Zabieg ten pozwala również na np. zwiększenie pojemności akumulatora, o ile umożliwia to wielkość obudowy. Regeneracja jest procesem, dzięki któremu można otrzymać niemal nowy akumulator, jednocześnie zachowując oryginalną obudowę oraz części elektroniczne. Wymiana obejmuje jedynie wnętrze akumulatora, nie naruszając elementów zewnętrznych.
Jak przebiega regeneracja akumulatorów Rothenberger?
Regeneracja akumulatorów Rothenberger obejmuje kilka etapów, których właściwe wykonanie gwarantuje prawidłowe działanie akumulatora. Po otwarciu akumulatora należy: - przeprowadzić demontaż starych ogniw oraz sprawdzić ich działanie, - przygotować obudowę do ponownego wykorzystania, czyli wyczyścić ją, - połączyć ogniwa w nowy komplet, - sprawdzić, czy elementy elektroniczne działają prawidłowo, - zamontować przygotowany komplet ogniw w obudowie, - złożyć obudowę. Ostatnim etapem jest wykonanie testu sprawności akumulatora.
Co trzeba wziąć pod uwagę planując regenerację akumulatora?
Jednym z niewielu minusów regeneracji akumulatora jest czas trwania całego procesu. Sama regeneracja zajmuje od 3 do 5 dni roboczych, w zależności od mocy i typu akumulatora. Trzeba wziąć pod uwagę także dodatkowych kilka dni potrzebnych na dostarczenie zużytego akumulatora do naszej firmy oraz ponowne wysłanie go do właściciela. Ze względu na liczne korzyści, regeneracja akumulatorów jest coraz bardziej popularna, dlatego do czasu regeneracji należy także doliczyć czas oczekiwania na jej wykonanie. Każdy klient korzystający z naszych usług otrzymuje gwarancję na zregenerowany akumulator. Jej okres jest uzależniony od rodzaju wybranych ogniw i wynosi od 6 do 24 miesięcy.
Jak zlecić regeneracja akumulatora w naszej firmie?
Wychodząc Państwu naprzeciw, przygotowaliśmy cztery formy zlecenia zamówienia regeneracji akumulatora:
- Złożenia zamówienia poprzez naszą stronę internetową.
- Wysłanie do nas sprzętu wraz z dołączonym formularzem zamówienia.
- Wysłanie do nas sprzętu wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi i adresem.
- Wysłanie do nas akumulatora wraz z wypełnieniem naszego internetowego formularza zlecenia regeneracji akumulatora, co jest szybkie i wygodne
Adres naszego serwisu:
Lupo sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 30 B
60-479 Poznań
Masz dodatkowe wątpliwości? Zapraszamy do naszej strony pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z oferowaną usługą regeneracji akumulatorów Rothenberger.
Prawidłowa eksploatacja akumulatora sprawi, że będziesz mógł zdecydowanie dłużej cieszyć się jego optymalną pracą. Poznaj złote zasady, których musisz przestrzegać, aby wydłużyć żywotność baterii.
Temperatura ma znaczenie
Większość z nas miała okazję przekonać się na własnej skórze, że skrajne temeratury źle wpływają na pracę baterii do laptopów. Akumulatory do elektronarzędzi również są wrażliwe na warunki termiczne, w których pracują. W związku z tym nie można dopuścić do przegrzania akumulatora. Jeśli pracuje on przez długi okres czasu, dobrze jest wyjąć go z urządzenia na kwadrans. Gdy ostygnie, można ponownie go uruchomić.
Unikaj rozładowania
Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na żywotność baterii jest całkowite rozładowanie akumulatora. Jeśli zaobserwujemy, że spada wydajność naszego urządzenia, powinien to być dla nas sygnał do przerwania jego pracy. Wówczas należy podłączyć akumulator do ładowania. Pamiętajmy, że głębokie rozładowanie to zabójstwo dla baterii.
Daj mu odpocząć
Chwila wytchnienia jest potrzebna nie tylko nam. Twój akumulator również zasługuje na relaks. Przed właściwym ładowaniem dobrze jest podłączyć akumulator do „swobodnego ładowania”. To pozwoli obniżyć jego temperaturę. Zaledwie 5 minut wystarczy, by przywrócić wszystkie parametry po intensywnej pracy i zwiększyć efektywność właściwego procesu ładowania.
Prawidłowe przechowywanie
Odpowiednie warunki przechowywania akumulatora również znacząco wpływają na jego pracę. Nieużywany akumulator powinien być naładowany do poziomu 60-70%. Należy umieścić go w pomieszczeniu, w którym panuje dodatnia temperatura.
Efekt pamięci. Jak się go pozbyć?
To powszechne zjawisko występujące w akumulatorach opartych na ogniwach NiCd. Może obniżać maksymalną pojemność akumulatora. Aby tego uniknąć, należy maksymalnie rozładować akumulator i naładować na 100%. Proces ten najlepiej powtarzać raz na trzy cykle.
Prawidłowa eksploatacja akumulatora nie jest trudna. Powyższe zasady powinny wejść w nawyk każdemu użytkownikowi akumulatorów do elektronarzędzi. Pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze.
Często zadawane pytania... oraz odpowiedzi :-)
Zmieniłem akumulator z NiCd na NiMh. Czy mimo tej zmiany będę mógł używać starej ładowarki?
Zarówno akumulatory oparte na ogniwach NiCd, jak i na ogniwach NiMh, są w stanie działać w tych samych zakresach napięć. Nie różnią się też prądem ładowania. Znaczy to więc, że nie ma problemu, żeby ładowarka NiCd obsługiwała akumulator NiMh - niemal każda ładowarka NiCd powinna sobie z tym poradzić. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące działania akumulatorów i ładowarek, skontaktuj się z działem obsługi klienta - tam z przyjemnością je rozwiejemy.
Czy muszę wyciągnąć akumulator z urządzenia po każdorazowym zakończeniu pracy?
Nieużywany akumulator można pozostawić w urządzeniu. Trzeba jednak pamiętać, że gdy pozostawimy go tam na dłuższy czas, może ulec rozładowaniu. Aby temu zapobiec, najlepiej jest naładować go do poziomu równego lub większego od 60%.
Dlaczego czas pracy na akumulatorze nie zawsze jest równy gwarantowanemu?
Dzieje się tak, ponieważ czas pracy akumulatora jest uzależniony od jego obciążenia w danej chwili. Czynności takie jak wkręcanie wkrętów pochłaniają mniej energii niż takie jak używanie piły łańcuchowej. W pierwszym wypadku akumulator starczy nam na dłużej, w drugim, przy przepływie prądu powyżej 25A, zdecydowanie na krócej.
Czym różnią się między sobą akumulatory NiCd i NiMh?
Ogniwa NiMh są nowszym modele niż ogniwa NiCd. Najważniejsze zalety, jakimi się wyróżniają, to to, że charakteryzuje je brak efektu pamięci, i to, że ich gęstość energii jest większa. Dzięki temu akumulatory NiMh mogą być doładowywane w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym swojej pojemności.
Czy stary akumulator można zregenerować?
Jeżeli masz w posiadaniu akumulator, który chcesz zregenerować, prosimy skontaktować się w tej sprawie z naszym działem obsługi klienta. Przyjmujemy do regeneracji niemal wszystkie, bo aż 95% akumulatorów. Mamy warunki, żeby przygotować prawie każdy z dostępnych na rynku pakietów ogniw. Musisz jednak pamiętać, że cena usługi nie składa się jedynie z kosztu niezbędnych materiałów. Trzeba do tego doliczyć koszt pracy serwisanta.
Czy jeśli zakupiłem akumulator niepasujący do mojego sprzętu, mam możliwość go zwrócić?
Jako że zajmujemy się sprzedażą internetową od wielu lat, mamy duże doświadczenie z tego typu sytuacjami - wiemy, że pomyłki się zdarzają. Starając się sprostać oczekiwaniom klientów i nie sprawiać im nieprzyjemnego zawodu ustaliliśmy, że wszyscy, którzy kupią u nas jakikolwiek produkt, mają 14 dni od daty zakupu, by go zwrócić.